İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

GAYRİMENKUL YATIRIMININ VAZGEÇİLMEZİ 1+1 DAİRELER

GAYRİMENKUL YATIRIMININ VAZGEÇİLMEZİ 1+1 DAİRELER

Konut sektöründe yaşanan daralmaya rağmen; 1+1 daireler yatırıcımların yine en fazla tercih ettiği ev tipi oldu. Neredeyse 3+1 daire fiyatıyla aynı kira getirisi olan 1+1 daireler hem satın alırken çok büyük bütçeler gerektirmiyor olması hem de kiraya hızlıca gidip getiri sağlaması yatırım yapmak isteyenleri cezbediyor. Tabi ki 1+1 daire yatırımı yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlar var...

Yatırımın Geri Dönüş Süresi Önemli

Gayrimenkul yatımını yaparken en önemli unsurlardan birisi kaç yıl sonra kara geçiyor oluşudur. Örnek olarak Adana'nın Sarıçamilçesinde 100.000TL'ye aldığınız 1+1 bir dairenin aylık kira bedeli ortalama 700TL gibi düşünürsek eviniz 700TL*12Ay =8.400TL yıllık kira getirisi  sağlar ve 100.000TL/8.400TL =12 yıl gibi bir sürede yatırım maliyetinizi (amortisman giderleri, vergiler, yıllık artışlar, değer artışları sabit tutulmuştur) çıkarmış olursunuz ki bu geri dönüşte eğer paranızı bankaya mevduat faiziyle yatırmayı etik görmüyorsanız, günümüz şartlarına göre kötü sayılmaz. Elbette bu oranlama evin bulunduğu muhite göre de farklılıklar gösterecektir fakat Adana'nın her bölgesinde 1+1 dairelerin gayrimenkul yatırımı ve kira getiri oranları yatırımcıyı tatmin edici seviyede olduğunu düşünüyoruz.

Geniş 1+1’ler daha çok tercih ediliyor...

Yatırım yapmak amacıyla satın alacağınız 1+1 dairenin çokta küçük olmamasına dikkat edin. Projeden alıyorsanız, İnşaat firmasından ayrıntılı olarak odaların net ölçülerini öğrenmenizde fayda var. Genelde bu soruların karşısında firmalar brüt metrekareyi söylemektedir. Kullanışlı bir plana sahip dairenin kiraya verilirken işinizi kolaylaştıracağı kesin.

Lüks Projelerin İçindeki 1+1 Dairelerden Kaçının!

Sosyal donatıları fazla ama aidatı yüksek olan daireler kiraya verirken sorun olmaktadır. Kiraya veremediğiniz süre boyunca aidatı sizin ödeyeceğinizi de hesaba katmak gerekiyor.

Deneyimli Bir Gayrimenkul Danışmanıyla Hareket Etmenizde Fayda Var...

Bölgeye hakim bir gayrimenkul danışmanı ile hareket etmeniz alternatifleri görmeniz açısından size yardımcı olacaktır. Unutmamak gerekir ki bir vatandaş ömrü boyunca birkaç kez gayrimenkul arar ve pazarlık yapar, ama deneyimli bir gayrimenkul danışmanı yüzlerce kez pazarlıkların içinde bulunmuştur ve daha doğru rakamlara sonuca gitmiştir. 


Kategoriler
0322 232 40 60

adanagayrimenkul.com, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir